Serdecznie zapraszamy na slajdowisko Bartka Twaroga.

Biała Australia ma ciemną historię, tak mawiają Aborygeni. Od przybycia angielskich osadników w 1788 roku jest to historia niewolnictwa, masakr i kulturowej degradacji Aborygenów. Wbrew pozorom, złe traktowanie Aborygenów przez „białą” Australię, to nie są zamierzchłe czasy. Podczas pokazu opowiem także o obecnych problemach z jakimi mierzą się Aborygeni. Opowiem o odbieraniu dzieci rodzinom aborygeńskim, o opresyjnej polityce w Północnym Terytorium, o złym traktowaniu Aborygenów w poprawczakach czy o bardzo kontrowersyjnych śmierciach Aborygenów w więzieniach.

Materiał ten powstawał przez pół roku w środowisku aborygeńskich aktywistów w Sydney i Nowej Południowej Walii. Razem z nimi uczestniczyłem w tradycyjnych spotkaniach-gawędach, protestach czy politycznych zgromadzeniach. Wysłuchałem wielu trudnych osobistych historii, słyszałem o problemach, które dotykają poszczególne klany czy aborygeńskie narody. Dokumentowałem fotograficznie jak jak wcielają w życie swoje marzenia suwerenności i niezależności.

O naszym prelegencie:
Ostanie 6 lat mieszkał poza Polską, w 3 różnych krajach. Czas ten spędził na podróżach po nich oraz na wyjazdach fotograficznych w inne rejony świata. Z zamiłowania zajmuje się fotografią uliczną, dokumentalną i krajobrazową. Obecnie pracuje nad szerszym tematem aborygeńskiego aktywizmu.

Slajdowisko odbędzie się o godz. 19.00 we wtorek 24.04.2018 r.
WYJĄTKOWO w sali nr 7 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).
Wstęp wolny!

Nie może Was zabraknąć !

Zapraszamy!
TKN Wagabunda

Kwi 24