Afryka 2×2 to pomysł na podróż poślubną – ona chciała do Afryki, a on na rower. Przejechali przez 11 krajów w południowej części kontynentu (Namibia, Botswana, Zambia, Zimbabwe, Mozambik, Malawi, Tanzania, Burundi, Rwanda, Uganda, Kenia), w sumie 7560 km, mierząc się ze zmęczeniem, złym stanem dróg, mentalnością Afrykańczyków, z trywialnie brzmiącymi, ale jakże doskwierającymi kłopotami w poszukiwaniu wody i jedzenia, a także z byciem razem 24 godz. na dobę w warunkach nie przypominających all inclusive 😉 Z wyprawy powstała książka „Pięć kilometrów do bomby”.

Elżbieta Wiejaczka – Gorliczanka ur. w 1982 r., liderka wypraw głównie afrykańskich, dziennikarz obywatelski (w 2012 r. otrzymała tytuł „Dziennikarz Obywatelski 2011”). Jechała stopem przez Saharę, pracowała jako wolontariuszka w Kenii, weszła na Ras Dashen, Jebel Toubkal, Margheritę, wielokrotnie na Kilimandżaro. Wolne chwile w Afryce spędza u Masajów. Skończyła biologię i filozofię, obecnie studiuje Etnologię i antropologię kulturową na UJ.

Tomasz Budzioch – Gorliczanin ur. w 1974 r., alpinista przemysłowy, technik naprawy śmigieł turbin wiatrowych z zamiłowaniem do Azji i jazdy na rowerze. Odwiedził Nepal, Iran, Afganistan, Pakistan, Kirgistan, Chiny, wielokrotnie Indie. Kilka miesięcy pracował jako wolontariusz w Kalkucie. W 2010 r. odbył samotną, rowerową podróż przez Himalaje indyjskie, pokonując ponad 3 000 km. Studiował geografię na UJ. Fotografuje, skituruje, hobbystycznie zajmuje się stolarką.

Slajdowisko odbędzie się o godz. 19.00 we wtorek 22.05.2018 r.
w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).
Wstęp wolny!

Nie może Was zabraknąć !

Zapraszamy!
TKN Wagabunda

Maj 22