Zapraszamy na slajdowisko, które poprowadzi Agnieszka Dziadek.

Długodystansowy szlak Allapachian Trail o długości 3523 km wiedzie przez 14 stanów USA, od Georgii po Maine. Nasza prelegentka pokonała go samotnie w 122 dni. Przejście takiego dystansu jest wielkim wyzwaniem.

Trzeba się przestawić na prymitywna warunki życia, zmierzyć z monotonią wędrówki, pokonać liczne przeszkody terenowe. Trasa biednie wzdłuż głównego grzbietu Appalachów, przez krainy, które niegdyś zamieszkiwały sławne plemiona indiańskie: Cherokee, Dalawarzy, Mohikanie. Chociaż po samych Indianach nie zostało już zbyt wiele śladów, pozostała sceneria: północnoamerykańska puszcza, pełna dzikich zwierząt i bajecznie kolorowych kwiatów. Wyprawę zaczęła wiosną, więc mogła podziwiać przyrodę w pełni rozkwitu. Spotkała 16 czarnych niedźwiedzi – było to dla niej wielkim przeżyciem. Początkowo wzniesienia są łagodne, dalej na północ góry nie są bardzo wysokie, ale ich szczyty pokryte są gładkimi, śliskimi skałami, a podejścia po zwaliskach głazów są bardzo strome. Końcowy odcinek szlaku prowadzi przez 100 Mile Wilderness, usianą licznymi jeziorami. Wędrówkę wieńczy zdobycie Mount Katahdin, „najwyższej z gór” w języku Indian Abenaki.


Slajdowisko odbędzie się o godz. 19.00 we wtorek 12.12. 2017r. w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).
Wstęp wolny!

Zapraszamy!

TKN Wagabunda

Gru 12