3 Żywioły

Festiwal Podróżników „Trzy Żywioły” to ogólnopolskie spotkanie podróżników połączone z relacjami z wypraw i filmów podróżniczych – jedna z największych tego typu imprez w Polsce. Jako TKN Wagabunda od 2013 roku jesteśmy współorganizatorami festiwalu „Trzy Żywioły”. Na terenie uczelni Uniwersytety Ekonomicznego odbywają się pokazy oraz warsztaty związane z tematyką podróżniczą, natomiast główna część festiwalu ma miejsce w kinie Kijów.Centrum.

Relacja z 10 Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły w Krakowie:

https://www.youtube.com/watch?v=NDuUnoWxss8

Fotograf_Piotr_Trybalski_001

TKN Wagabunda serdecznie zaprasza od 17 do 20 marca 2014 r. na cykl bezpłatnych warsztatów „Reporter w Podróży” w ramach 11. Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły.

 

Jak powstają najlepsze książki reporterskie, jak pracuje reporter, jak przywieźć dobry reportaż z własnej podróży, jak fotografować i rejestrować obraz kamerą – o tym wszystkim dowiecie się w czasie spotkań w ramach 11. Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły. Zaproszeni goście zdradzą tajniki swojej, reporterskiej kuchni. Jak wymyślają tematy, jak zbierają materiały, jak pracują w terenie skąd biorą pomysły na niesamowite historie.

Mar 17
Malinowski-595x360

Życie seksualne dzikich, Martwa Droga Syberii, prehistoryczna Nubia, samotność na oceanie, Trabanty w Afryce, debata „Jak walczyć z plagiatem”, warsztaty „Jak zostać archeologiem”, nagrody dla podróżników – to tylko wierzchołek góry żywiołów która zbliża się do Krakowa 17-23.03.2014.

 

Nagrody „Czwarty Żywioł” w pięciu kategoriach za 2013 rok (Podróż, Film Dokumentalny, Książka Reporterska, Blog, Publikacja Prasowa) to nowy oddech wchodzącego w drugą dekadę Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły w Krakowie. Z nadesłanych zgłoszeń wyłoni je kilkuosobowe jury złożone z młodszego pokolenia polskich podróżników, któremu przewodzi Marcin Jamkowski, były redaktor naczelny National Geographic Polska.

Mar 21

Opisy filmów prezentowanych w ramach 10. Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły w Krakowie (5-7 kwietnia 2013, kino Kijów.Centrum)

Playlista z wszystkimi trailerami filmów 

SAMSARA

reż. Ron Fricke, USA 2011, 99 min.

Samsara to kolejny film autorstwa Rona Fricke, po owacyjnie przyjętym przez publiczność filmie ?Baraka? z 1992 roku. Obraz powstawał przez ponad pięć lat w dwudziestu pięciu krajach na pięciu kontynentach. Reżyser stworzył dziennik z podróży, który zarazem jest swego rodzaju medytacją nad naszą planetą. Ron Fricke z premedytacją kontrastuje przyrodę, zabytki, dokonania starożytnych kultur z współczesnym światem konsumpcjonizmu, by pokazać jego małość wobec tego, co ludzkość i natura zdążyły osiągnąć w przeszłości.

W filmie możemy zobaczyć między innymi kadry z Chin ? tancerki w Pekinie, Japonii ? fabrykę lalek do złudzenia przypominających żywe kobiety; Turcji ? Park Narodowy Nemrut, Etiopii ? Dolinę Omo, Angoli ? Wodospady Epupa, Francji ? Wersal, USA ? wulkan Kilauea na Hawajach czy Brazylii ? kościół Divino Salvador.  Muzykę do filmu skomponowała Lisa Gerrard z legendarnego zespołu Dead Can Dance.

Mar 18

Rusza jubileuszowa, 10. edycja Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły w Krakowie

Jedną z największych w Polsce imprez podróżniczych otworzy Piotr Chmieliński, pierwszy człowiek, który spłynął kajakiem Amazonkę od źródeł do ujścia. Obchody rozpoczną się 18 marca i potrwają do 7 kwietnia.

W ciągu dziesięciu lat impreza odbyła się aż 18 razy, począwszy od Krakowa, przez Warszawę, Wrocław, zamek w Bolkowie, Twierdzę Srebrna Góra i Bukowinę Tatrzańską. Tegoroczny Festiwal rozpocznie się 18 marca na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie i tym samym zainaugurujemy współpracę z najbardziej prężnym w Krakowie,  Turystycznym Kołem Naukowy Wagabunda, które tego roku obchodzi swój 15. jubileusz!

Już od poniedziałku  18 marca do piątku 22 marca od godz. 18.00 do 21.00 odbędą się specjalne pokazy najlepszych relacji z podróży oraz filmów, które na poprzednich edycjach Festiwalu zostały nagrodzone „Czwartym Żywiołem” – nagrodą publiczności. Imprezę otworzy pokaz Piotra Chmielińskiego, pierwszego człowieka, który spłyną całą Amazonkę kajakiem, odkrywcy najgłębszego kanionu świata – Colca i źródeł Amazonki. 

Mar 18