KFG

„Krakowski Festiwal Górski” to współorganizowany przez TKN Wagabunda od 2003 roku największy festiwal górski w Polsce i jeden z największych w Europie odbywający się corocznie w pierwszy weekend grudnia. To ogromne przedsięwzięcie odbywające się na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę pasjonatów gór. KFG to okazja do poznania polskiej oraz światowej czołówki wspinaczki i himalaizmu, obejrzenia niesamowitych filmów i finału Mistrzostw Polski w Boulderingu.  Poza panelami dyskusyjnymi, warsztatami oraz pokazem filmów freeride’owych,  na KFG ma również miejsce kiermasz sprzętu i odzieży outdoorowej .

Relacja z 11. Krakowskiego Festiwalu Górskiego:

Żadna z piętnastu edycji Krakowskiego Festiwalu Górskiego nie powstawałaby bez pomocy wagabundowych wolontariuszy. Co roku dzięki ich zaangażowaniu tworzymy jeden z największych festiwali o tematyce górskiej w Polsce. Wymaga to wiele wysiłku i poświęcenia, ale łączy się również z dobrą zabawą i niesamowitymi wspomnieniami.
Poznajcie naszych wspaniałych Wolontariuszy. To młodzi ludzie pełni radości i optymizmu! Marzyciele, pasjonaci i miłośnicy gór. Nie ma dla nich rzeczy niemożliwych! Zawsze gotowi do pomocy, zaangażowani i odpowiedzialni. Swoją obecnością uświetniają Festiwal i dodają mu kolorów.

Dziękujemy Wam za waszą pomoc!

 


Film autorstwa Marceliny Hydzik.
 

A może Ty chciałbyś zostać wolontariuszem? Najbliższy Krakowski Festiwal Górski już w grudniu 2018 roku! Nie może Cię na nim zabraknąć!

Gru 1

Tegoroczny Krakowski Festiwal Górski był wyjątkowy! Mieliśmy przyjemność gościć na terenie naszej Uczelni legendę wspinaczki skalnej- Lynn Hill! Jak co roku, mogliśmy również uczestniczyć w ciekawych prelekcjach i warsztatach, a także oglądnąć najlepsze polskie i zagraniczne filmy o tematyce górskiej.

Dla członków Turystycznego Koła Naukowego „Wagabunda” była to także niepowtarzalna okazja do sprawdzenia swoich sił w organizacji tak dużego przedsięwzięcia! Wspólna praca pozwoliła nam jeszcze lepiej wykorzystać ten czas i zawiązać przyjaźnie na całe życie!

Zobaczcie sami jak przyjemnie jest tworzyć największy festiwal górski w Polsce! Może i Wy będziecie chcieli dołączyć do naszego grona w kolejnej edycji KFG? Dzięki uprzejmości Marceliny Hydzik, możecie przekonać się jak wiele radości wiąże się z imprezą, którą organizujemy zawsze w pierwszy weekend grudnia! Do zobaczenia za rok- nie może Was zabraknąć!

Gru 2

Jak co roku, w pierwszy weekend grudnia (04-06.12.2015r.) na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego odbył się Krakowski Festiwal Górki. Trzynasta edycja tego wydarzenia została zorganizowana również dzięki ogromnemu zaangażowaniu wagabundowych wolontariuszy!

Gwiazdą sobotniego wieczoru była niewątpliwie ikona światowego alpinizmu- Sir Christian Bonington ikona światowego alpinizmu. Serca publiczności zostały podbite przez film „Adventures of the Dodo” w reż. Seana Villanueva O’Driscoll, który otrzymał również Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Filmowego.

Uczestnictwo w tak dużym przedsięwzięciu to niesamowite doświadczenie dla każdego Wagabundowicza. Możliwość poznania światowej sławy podróżników, wspinaczy i himalaistów, a także udział w inspirujących prelekcjach to tylko część wyjątkowej atmosfery Krakowskiego Festiwalu Górskiego. Przede wszystkim to ludzie pełni zapału, którzy co roku podejmują się organizacji największego w Polsce wydarzenia o tematyce górskiej.

Zapraszamy do zobaczenia krótkiej relacji stworzonej przez Wagabundowiczkę Marcelinę Hydzik!

 

 

 

Gru 4

W dniach 5-7 grudnia 2014 roku odbędzie się Krakowski Festiwal Górski. Przed nami 12. edycja tej unikatowej imprezy. W ciągu trzech dni w Krakowie gościć będzie wielki alpinistyczny świat. A w nim wybitne górskie osobowości, podróżnicy, świetni fotograficy, pokazy filmowe i multimedialne, prelekcje, dyskusje, zawody sportowe, interaktywne warsztaty, wykłady i wiele więcej!

Słowem prawdziwe święto gór, którego nie można przegapić!

Gru 5
61185_141972489178985_1143784_n

Przed nami 11. edycja Krakowskiego Festiwalu Górskiego, który odbędzie się w dniach od 6 do 8 grudnia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. KFG to największy i zarazem jeden z najbardziej lubianych festiwali górskich w Polsce – prawdziwe święto  gór, którego nie można przegapić!
 
W ciągu trzech dni w Krakowie gościć będzie wielki alpinistyczny świat. Na festiwalowej scenie wystąpi światowa i polska czołówka himalaistów, wspinaczy wielkościanowych i sportowych. Będzie można usłyszeć opowieści o największych sukcesach minionego roku, ale także o tragicznym wymiarze, jakie niosą za sobą góry.

Gru 6