Marcin Mieszczak: student 4-go roku Górnictwa i Geologii, człowiek z duszą artysty: fotografuje i tworzy kostiumy. Podróże fascynowały go od zawsze, a swoją przygodę z nimi rozpoczął wraz ze studiami. Jego największe podróżnicze marzenie to przepłynięcie Atlantyku jachtostopem.
Monika Korbecka: również studentka 4-go roku Górnictwa i Geologii, uwielbia aktywnie spędzać czas, w jej podróżniczym CV znajdują się podróże autostopowe, rowerowe, piesze; a przygoda z nimi rozpoczęła się od projektu „wyprawybusem.pl”, 5-letniego projektu przemierzania świata starym Volkswagenem.

 

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????
Podróż po Armenii, Górskim Karabachu i Gruzji to przygoda pełna niesamowitości, a 4 tygodnie które początkowo wydawały się okresem wystarczającym do zobaczenia całego regionu okazały się zdecydowanie zbyt krótkim odcinkiem czasu. Była to wyprawa w przewadze autostopowa, podróż gdzie poznawanie miejscowej ludności sprawiało niesamowitą radość ze względu na ich otwartość i życzliwość. Kolejna podróż udowadniająca, że świat jest piękny, a ludzie są dobrzy.
Obfitowała w wiele niespodzianek i wyzwań, między innymi było to zdobycie 4 tysięcznika w Armenii (Aragac), a w Gruzji wejście na Kazbek (5047m n.p.m.).
Armenia to mnóstwo pięknych monastyrów, Górski Karabach to odkrywanie zaskakującej gościnności i życzliwości w kraju, który wciąż walczy o suwerenność, Gruzja natomiast syci oczy pięknymi górami, a żołądki wypełnia wyśmienitym jedzeniem.
Mijane jeziora, kąpiele w niejednej rzece, wodospadzie czy gorącym źródle, góry mniejsze i większe, wędrowanie, spanie w najlepszym hotelu na świecie bo w namiocie pod tysiącem gwiazd, odludzia, ale też miejsca BARDZO turystyczne, ludzie, krajobrazy i wiele więcej złożyły się na tę podróż, a wszystko można podsumować jednym krótkim zdaniem: to była wspaniała przygoda!

 

????????????????????????????????????

Slajdowisko odbędzie się o godz. 19.00 we wtorek 24.01.2017r. w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).

Wstęp wolny!

Zapraszamy!
TKN Wagabunda

Sty 24