Skoda Expedition 2008 – studencka wyprawa na najwyższe szczyty Europy

4 studentów krakowskich uczelni planuje wyjazd na Mont Blanc i inne alpejskie szczyty. Mają zapał, chęć do działania i bogatą wyobraźnię, jedyne co ich hamuje to mocno ograniczony budżet. Kiedy na parę dni przed wyjazdem okazuje się, że tracą swój główny środek transportu, pozostaje im wycofać się albo….. kupić „nowe” auto. W ten sposób zaczyna się Skoda Expedtion :)

Będzie to slajdowisko o górach, kilometrach pokonanych autostrad i górskich serpentyn, śmiesznych, czasem niebezpiecznych przygodach i tym jak wiele prawdy zawiera się w słowach „chcieć to móc”. Idealne jako inspiracja przed wakacyjnymi podróżami i wyprawami.

Jakub Polasik – podróżnik, pilot i przewodnik wycieczek zagranicznych oraz przewodnik górski. Miłością do gór zaraził się wieku 16 lat kiedy to zdobył swój pierwszy szczyt drogą wspinaczkową (Mnich w polskich Tatrach). Od tego momentu miał okazję wspinać się w masywach Alp, Kaukazu i Himalajów. Często podróżuje, również jako przewodnik w bliższe i dalsze rejony świata (m.in. Bliski Wschód, Maroko, Nepal, Indie, Japonia oraz Ameryka Centralna). Kierował wyprawami na najsłynniejsze szczyty Europy i Kaukazu (Mont Blanc, Matterhorn, Gross Glockner, Elbrus, Kazbek) oraz prowadził długie, wielodniowe trekkingi górskie (m.in. Góry Ałtaju w Południowej Syberii oraz trasy wokół znanych ośmiotysięczników w Nepalu). Prywatnie archeolog, triathlonista i pasjonat fotografii.

Slajdowisko odbędzie się o godz. 19.00 we wtorek 15.05.2018 r.
w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).
Wstęp wolny!

Nie może Was zabraknąć !

Zapraszamy!
TKN Wagabunda

Maj 15